Podróż do Maroka – wart odwiedzić Cab Malabata

Piękne plaże, moc słońca oraz doskonałe warunki do wypoczynku – oto walory, dzięki którym wczasy w tym kraju stały się jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Maroko ma się czym pochwalić, a wiele miejsc idealnych na wczasy nad morzem czeka w niewielkiej odległości od Tangeru. Decydując się na wizytę w tak pięknym kraju, jakim jest Maroko, warto zwrócić uwagę na rejon Cab Malabata.

Kilka słów o Cab Malabata

To jedno z tych miejsc, które może każdego oczarować swą atrakcyjnością oraz idealnymi warunkami do wypoczynku. Ten wspaniały przylądek oferuje piękne plaże oraz wspaniałą zabawę nad wodami Zatoki Tangerskiej. Czysta woda, piękne plaże oraz kameralna (mimo rosnącego zainteresowania wypoczynkiem w tym miejscu) atmosfera to czynniki, dzięki którym turystyka w tej części państwa marokańskiego ma się coraz lepiej.

Co robić w Cab Malabata?

Na nudę oraz brak atrakcji nie można tu narzekać, a biura podróży starają się przyciągać turystów coraz ciekawszymi ofertami wypoczynku w tym miejscu. Chcąc udać się na wycieczkę do Maroka, warto odwiedzić portal InfoPodróże, na którym znajdziemy artykuł o biurach podróży oferujących wyjazd do Maroka. Cab Malabata, przylądek kuszący pięknymi widokami, ma się przecież czym pochwalić. Kusza tu zarówno nowoczesne hotele, jak i ciekawe zabytki. W gronie tych najważniejszych atrakcji znalazły się ruiny średniowiecznego zamku Chateau Malabata. Jest on ciekawa pamiątką, która pochodzi z XVI stulecia i pięknie przypomina o dawnych losach państwa marokańskiego. Dziś jest to jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych, którą może się pochwalić Północne Maroko. Na terenie tego przylądka ujrzeć tez można ciekawe wille z przełomu XIX i XX wieku, które w otoczeniu wspaniałych ogrodów do dziś prezentują się rewelacyjnie. Przylądek ten znany i ceniony jest też ze względu na piękne widoki. Turyści mogą stąd podziwiać pobliski Gibraltar. Kusza też piękne widoki na Tanger – jedno z najważniejszych miasto, jakimi może się pochwalić współczesne Maroko.