5 miejsc, które warto zobaczyć w Turcji

turcja-atrakcje

Turcja jest to bardzo piękny kraj z naprawdę to niezwykłą już przeszłością, która też i pozostawiła liczne to ślady w tym kraju. Na terenach Turcji od tysiącleci już zamieszkiwały różne kultury. Przenikały się tutaj wiele wpływowych cywilizacji. Wszystko z racji przez swoje to położenie, cały ten teren od wieków był potomstwem, które łączyło trzy kontynenty. Europę Azję i dobrze znaną Afrykę.

1. Stambuł

Jest to nie tylko jedno z tych największych miast na całym to świecie, ale i tak naprawdę najludniejszym miastem takowej Europy. Zabytki, które zostały postawione tysiąc lat temu i niesamowitej to historii tego takowego miasta zapierają dech w piersi i naprawdę bardzo mocno całe miasto zachwyca turystów.

2. Ankara.

Drugie tak naprawdę do wielkości miasto no i stolica Turcji ma swoje to już początki w tak naprawdę dalej Starożytności. Do najważniejszych tutaj Zabytów, jakie to my powinniśmy zobaczyć należą to zabytki, które pochodzą z czasów Cesarstwa Rzymskiego.

3. Kapadocja.

To ta kraina historyczna, która jest położna w takowej to centralnej części Anatolii. Bardzo mocno zasłynęła ze swoich charakterystycznych już form tufowych, które tutaj tworzą bardzo to niezwykły i niecodzienny krajobraz.

4. Pergamon.

Jest to starożytne miasto, które powstało już w VIII w. p.n.e. w starożytnej to Myzji, należało wówczas to takowych to najpiękniejszych miast całej epoki urbanistyki.

5. Troja.

Z odnalezieniem całej troi, opisanej t w Iliadzie i Odysei Homera to tak naprawdę nowożytny świat miał tutaj wiele problemów. Obecnie jednak uważa się, że takowa to Troja znajdowała się na takowym wzgórzu Hisarlik.

A jeżeli preferujesz typowo górskie klimaty, odwiedź amerykańskie Góry Guadalupe.