Zasady pakowania na wakacje

Tysiące z nas wkrótce wyjedzie na wymarzony wypoczynek. i już pewnie zastanawia się jak zmieści wszystkie potrzebne rzeczy w jednej walizce. Jednak aby ułatwić sprawę, mamy tu najlepsze wskazówki dotyczące idealnego pakowania.

  1. Nie przesadzaj z pakowaniem

Połóż wszystkie swoje rzeczy na łóżku i pozbądź się jednej trzeciej z nich. Powinieneś starać się nosić wszystko, co spakujesz, więc bierz tylko rzeczy, które lubisz. I pamiętaj, że kilka dobrze dobranych akcesoriów może urozmaicić Twoje stroje i przekształcić je z dnia na dzień i z nocy.

  1. Paczka próżniowa

Zwijanie ubrań i umieszczanie ich w niedrogich próżniowych workach kompresyjnych nie tylko oszczędza miejsce, ale także zapobiega zagnieceniom, co oznacza, że po przybyciu nie będzie potrzeby prasowania.

  1. Zaoszczędź trochę miejsca

Jeżeli planujesz robić zakupy gdy, jesteś na urlopie od lub jeżeli kochasz kupować pamiątki, upewnij się czy zdołasz wszystko zapakować do walizki. Kupuj tanie kosmetyki w miejscu docelowym, zamiast zabrać do domu.

  1. Bądź sprytny

Zwiń bieliznę i włóż ją do butów, aby zaoszczędzić miejsce. Zapakuj ubrania w jasnych kolorach na zewnątrz, aby uniknąć jakichkolwiek plam.

  1. Układaj chronologicznie

Pomyśl  o swoim planie podróży i umieść swoje ubrania z pierwszego dnia na górze, a ostatniego dnia na dole.

6.Używaj torebek na buty

Nigdy nie pozwól, aby Twoje buty miały bezpośredni kontakt z ubraniem – używaj lekkich, nylonowych toreb na buty, aby je oddzielić i włóż skarpetki do środka.

7. Portfel podróżny

Chociaż wiele linii lotniczych oferuje obecnie mobilne karty pokładowe, ważne jest, aby mieć wszystkie dokumenty, awaryjną kartę kredytową, paszport, plan podróży i inne wydruki w miejscu, w którym nie zgubią się ani nie zginą. Zainwestuj w portfel podróżny.