Popularne środki transportu

Transport napędzany przez zwierzęta: w większości przypadków określany jako ” zwierzę ciężarowe”. Jest to najstarszy środek transportu. Z reguły polega on na wykorzystywaniu zwierząt do transportu ludzi i towarów. Ludzie mogą jeździć na niektórych z wyższych zwierząt bezpośrednio lub zaprzęgać je. Przykładami takich zwierząt wykorzystywanych do transportu ludzi i towarów są wielbłądy, konie, osły, słonie.

Transport napędzany siłą mięśni ludzkich: jest to inna forma transportu, która obejmuje ludzi. Towary lub obie te formy transportu są transportowane z jednego miejsca do drugiego przy użyciu siły ludzkich mięśni, w postaci chodzenia, biegania i pływania. Nowoczesna technologia pozwoliła maszynom przejąć ludzką energię. Transport napędzany siłą ludzką pozostaje popularny ze względu na oszczędność kosztów, aktywność fizyczną, wypoczynek i ochronę środowiska. Czasami jest to jedyny dostępny rodzaj transportu, zwłaszcza w regionach słabo rozwiniętych lub niedostępnych.

Co spakować na tropikalne wakacje ?

Lot kosmiczny: jest to środek transportu, który przemieszcza się z ziemskiej atmosfery w przestrzeń kosmiczną za pomocą statku kosmicznego. Podczas gdy duża część badań dotyczyła technologii, nie jest ona powszechnie stosowana, z wyjątkiem wprowadzania satelitów na orbitę i przeprowadzania eksperymentów naukowych.

Transport linowy: Transport linowy to szeroka klasa środków transportu, których podstawę stanowią przewody do transportu towarów lub ludzi. Znajdują się one często w pojazdach zwanych kolejami linowymi. Transport linowy może być prowadzony lub pasywny; przedmioty mogą być przemieszczane poprzez ciągnięcie, żeglowanie, zsuwanie się lub poprzez napędy w obrębie przemieszczanego przedmiotu na kolejkach linowych. Jest to kolejny środek transportu stosowany w górach. Częstymi elementami transportu linowego są koła pasowe i wyważanie ładunków poruszających się w górę i w dół.