Nadmorskie miejscowości – sprawdź gdzie warto odpocząć

Urlop z dziećmi bywa ogromnym wyzwaniem. Doskonałym wyborem często okazuje się pobyt nad morzem. Nadbałtyckie plaże cieszą nas cudownym jasnożółtym i drobnym piaskiem.

Jest on idealny do wypoczynku i daje gwarancje, że żaden kamyk nie będzie wbijał się w plecy. Świetnie nadaje się także do tworzenia cudnej urody budowli z piasku. Na urlop z dziećmi warto wybrać nadmorskie miejscowości, które oprócz możliwości plażowania oferują inne ciekawe atrakcje.

Nadmorskie miasta i wsie – garść propozycji

Na urlop z dziećmi warto wybrać nadmorskie miasta, które oprócz plażowania oferują inne ciekawe atrakcje.

Łeba

Mała miejscowość wypoczynkowa nad Bałtykiem, które jest położone na Wybrzeżu Słowińskim. W Łebie znajdują się trzy strzeżone kąpieliska miejskie. Miasto zdobią stare domki rybackie. Na terenie miasta znajdują się obszary specjalnej ochrony ptaków oraz specjalne obszary ochrony siedlisk.

Jantar

To klimatyczna miejscowość, która leży na pograniczu Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej. Położona jest na szlaku Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Jantar ma bardzo bogato rozwiniętą bazę noclegową. Znajduje się tutaj jedna z najszerszych plaż na polskim wybrzeżu. Jest to miejscowość, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz pięknych plaż Jantar oferuje bardzo ciekawą ofertę rozrywkową. W miejscowości znajduje się basen, mini zoo, a także stadnina koni z możliwością nauki jazdy. W Jantarze znajduje się wiele lasów iglasto-liściastych, które tworzą niekończącą się ilość szlaków spacerowiczów.

Więcej informacji o miejscowości Jantar i o tym dlaczego nazywana jest stolicą bursztynu w serwisie ejantar.pl

Ustka

Historyczne miasto, które położone jest w zachodniej części Wybrzeża Słowińskiego. Na terenie miasta znajdują się dwa kąpieliska: wschodnie i zachodnie. Oba spełniają restrykcyjne wymogi dotyczące jakości wody. Miasto zdobią liczne zabytki, latarnia morska, a także malownicze kamieniczki i domki rybackie z przełomu XIX/XX wieku. W Ustce istnieje możliwość zwiedzenia powojennych fortyfikacji wojskowych.

Dodatkowo Ustka jest miejscowością uzdrowiskową. Mogą być w niej leczone różne dolegliwości związane z narządem ruchu: reumatologiczne, ortopedyczne i pourazowe.