Jeziora na Kujawach nieustannie zachwycają turystów

Kochasz obcowanie z naturą i różnorodność krajobrazów? Lubisz zażywać kąpieli w jeziorach?

Jeśli tak, powinieneś odwiedzić Kujawy, które zachwycają wyjątkowymi terenami i licznymi jeziorami.

Wypoczynek nad jeziorem to dobry wybór dla każdego

Kujawy słyną z licznych jezior i dobrze rozwiniętej turystyki. Jeziora, które warte są uwagi turystów, to między innymi Zalew Koronowski, który co sezon przyciąga miłośników sportów wodnych. Liczne strzeżone plaże zapewniają bezpieczny wypoczynek, a zlokalizowane nieopodal wypożyczalnie sprzętu wodnego pozwalają zaznać różnych atrakcji, między innymi wspólnej wyprawy na rowerku wodnym, żagli czy też obserwowania przyrody wprost z kajaka.

Planując wypoczynek nad wodą z małymi dziećmi warto wziąć pod uwagę Jezioro Wikaryjskie, które jest dość płytkie. Większość linii brzegowej zajmuje przepiękny las, a pola namiotowe zachęcają do wypoczynku na łonie natury z dala od miejskiego zgiełku. Woda w jeziorze w sezonie letnim jest przyjemnie ciepła i czysta.

Największe jezioro na Kujawach? Oczywiście Gopło! Tutaj sprawdzisz wszystkie jego atrakcje. Jezioro Gopło wyróżnia przepiękna linia brzegowa bogata w liczne zatoki, półwyspy a nawet wyspy. Co ciekawe, jezioro to owiane jest intrygującą legendą, która zaciekawi zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.

Pokój hotelowy czy parcela na kempingu?

Kujawy to jeden z najpopularniejszych urlopowych kierunków, dlatego też odpowiednio wcześnie warto zarezerwować miejsce noclegowe. Coraz częściej turyści decydują się na podróż z przyczepą kempingową bądź kamperem, dzięki czemu cały pobyt można spędzić nad dowolnym jeziorem.

To doskonała alternatywa dla hotelu położonego w centrum bądź domku letniskowego. Wybierając opcję przyczepy lub kampera masz gwarancję znacznej oszczędności i większej dostępności najlepszych lokalizacji.