Surat Thani – największa prowincja na południu Tajlandii

Surat-Thani

Surat Thani jest największą prowincją w południowej części Tajlandii. Często określa się ją mianem prowincji tysiąca wysp. Jest to obszar mało popularny pod względem turystycznym, ale bardzo popularny wśród turystów, którzy docierają na niektóre wyspy, takie jak Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao. Surat Thani może być jednak czymś więcej niż tylko miejscem tranzytowym na wyspy. W tym artykule przyjrzymy się wszystkiemu, co ta tajska prowincja ma do zaoferowania.

Surat Thani, stolica

Stolica ma taką samą nazwę jak prowincja. Od Bangkoku dzieli ją nieco ponad 600 kilometrów, a dojazd jest możliwy na kilka sposobów. Najwygodniej i najchętniej podróżuje się samolotem, ale można też dojechać pociągiem lub samochodem.

Nocny targ w Surat Tani

Miasto pełni głównie funkcję bramy do znacznie bardziej popularnych wysp. Jest to miasto gęsto zaludnione, ale nie oferuje zbyt wielu atrakcji turystycznych. Jest to jednak bardzo dobra okazja, aby z bliska poznać tajskie zwyczaje i doświadczenia. Jedną z największych atrakcji Surat Thani jest jedzenie, które jest bardzo cenione przez turystów. Jest to również dość niedrogie miejsce, w którym można zjeść i przenocować za niewielkie pieniądze. Nie przegap spaceru nad rzeką i nocnych targów. Pływający targ Pra Cha Rat to bardziej kameralne podejście do lokalnej kultury, gdzie można kupić żywność i produkty wiejskie po bardzo niskich cenach.

W mieście znajduje się również duża liczba świątyń, podobnie jak w całej Tajlandii. Jedną z wartych odwiedzenia świątyń jest Wat Tridhammaram z dwoma dużymi Buddami. Wspaniałe widoki oferuje także świątynia Phra That Si Surat. Na koniec warto zatrzymać się w publicznym parku Ko Lamphu. Znajduje się na wyspie, na którą prowadzi most. Położenie przy jeziorze sprawia, że jest to idealne miejsce do spacerów, uprawiania sportu i relaksu.

Koh Samui

Wyspa Koh Samui jest największą z trzech najbardziej znanych wysp. Oferuje szeroki wachlarz zajęć i sportów, takich jak nurkowanie, kajakarstwo i turystyka piesza. Plaża Hat Chaweng jest najdłuższą plażą na wyspie i jest dość spokojna. Warto również odwiedzić plażę Lamai, na której toczy się wspaniałe życie nocne. Wyspa oferuje również 80-metrowy wodospad z kilkoma wodospadami, safari i przejażdżki na słoniach.

Koh Phangan

Z trzech wysp ta jest najbardziej popularna wśród miłośników turystyki imprezowej. Swoją sławę zawdzięcza głównie słynnej imprezie Full Moon Party, która – jak sama nazwa wskazuje – odbywa się przy każdej pełni księżyca. Osobom mniej zainteresowanym tego typu imprezami polecamy odwiedzenie wyspy poza terminami tych wydarzeń. Ceny są znacznie niższe, a atmosfera znacznie spokojniejsza. Znajduje się tu kilka plaż, które doskonale nadają się do nurkowania i kitesurfingu, a poza sezonem są spokojne.

Zachwyć się także polskimi atrakcjami i miejscami na spacery, odwiedzając naszą witrynę https://lidzbarkinfo.pl.