Gdy boisz się latać – oto nasze sposoby, by pokonać strach plus kilka przydatnych rad!

Latanie samolotem wydaje się być czymś normalnym – przynajmniej dla wielu osób. Jednak również wiele innych wręcz panicznie boi się latać. Czas poznać sposoby, dzięki którym można szybko pokonać strach. Poznajcie także przydatne rady dotyczące podróży samolotem.

Alkohol nie pomaga

Jeżeli sądzicie, że najlepszym sposobem na wejście do samolotu jest wypicie kilku drinków, to jesteście w dużym błędzie. Otóż jeżeli będziecie pod wpływem, to zwyczajnie nie zostaniecie wpuszczeni do samolotu. Podobnie rzecz ma się w sytuacji, gdy weźmiecie tabletkę uspokajającą. Takie rozwiązanie nie jest zalecane i lot może się wtedy zakończyć wcześniej niż sądzicie, bo nie wejdziecie na pokład. Zdecydowanie lepiej jest postawić na inne sprawdzone rozwiązania. Ciekawym rozwiązaniem, które kiedyś usłyszeliśmy jest „metoda na Antka”. Co kryje się pod tymi słowami? Oczywiście metoda szokowa, zakłada ona, że należy wsiąść do małego samolotu typu Antek na szybki lot. Jeżeli przeżyjecie go i nie padniecie na zawał, to lot normalnym samolotem będzie dla Was czystą przyjemnością. Rzeczywiście ta metoda jest radykalna, ale do niektórych właśnie takie metody najbardziej przemawiają. Dlatego też nie warto się zastanawiać, lecz warto od razu zdecydować się na takie rozwiązanie. Lecąc awionetką tak naprawdę przekonacie się, że lot nie jest taki straszny, a gdy już wsiądziecie do samolotu, to okaże się, że strach ma wielkie oczy i zwyczajnie lot jest przyjemny.

Na naukowca

Do niektórych ludzi przemawiają fakty i jeżeli należycie do tej właśnie grupy, to warto je poznać, by przekonać się, że lot jest bezpieczny. Otóż wystarczy tylko pamiętać, że samoloty są środkami transportu uznawanymi za bezpieczne. Rzeczywiście do wypadków dochodzi bardzo rzadko, a jeżeli już to rzadko kiedy w Europie i najczęściej zdarzają się katastrofy starych samolotów w krajach trzeciego świata. Czas poznać nieco statystyk, by przekonać się, że latanie jest rzeczywiście niezwykle bezpieczne. Wyobraźcie sobie, że w 2019 r. było 86 wypadków, w tym osiem tragicznych z bilansem 257 ofiar. A teraz pomyślcie, ile osób tylko w samej Polsce codziennie ginie w wypadkach samochodowych. Do tego na duże samoloty cywilne przypadło w 2020 roku 0,27 tragicznego wypadku, biorąc pod uwagę aż milion lotów. Można więc policzyć, że do katastrofy dochodziło zatem po każdych 3,7 milionach lotów. Przy czym nie każdy z nich był katastrofę lotniczą, bo samoloty są już tak zaawansowane technologicznie, że awarie zdarzają się rzadko, a gdy już się zdarzą, to samoloty mają wiele zabezpieczeń, dlatego mało kiedy na szczęście kończą się one katastrofą.

Metoda na śpiocha

Jeżeli sama myśl o locie Was bardzo stresuje, to dzień wcześniej czy nawet dwa, warto wybrać się na długą wycieczkę. Można wybrać się także potańczyć. Ważne by jak najmniej myśleć o locie. Do tego nie zaszkodzi wypicie kilku filiżanek mięty. Teraz pamiętajcie, że człowiek potrzebuje najpierw spełnić potrzeby pierwszego rzędu i jedną z najważniejszych jest potrzeba snu. Warto więc nie wyspać się przed samym lotem i wsiadać do samolotu będąc bardzo zmęczonym. Wtedy jest naprawdę duża szansa, że jedyne o czym będziecie myśleć jest sen, a dzięki temu przestaniecie się tak stresować. Warto więc przed lotem zmęczyć się fizycznie. Możecie wybrać się na jogging czy pojeździć na rowerze. Do tego posłuchajcie jeszcze muzyki relaksacyjnej. I właśnie wtedy będziecie gotowi do lotu, który upłynie szybko. Skoro znacie już sposoby jak pokonać strach przez lataniem, to czas przejść do tematu, jakim są walizki. Czy warto wybrać duże walizki podróżne czy małe?

Duża walizka to podstawa

Oczywiście jako bagaż podręczny potrzebować będziecie małej walizki. Możecie też wybrać torbę weekendową. Tutaj warto wiedzieć, że u większości tradycyjnych przewoźników wprowadzono ustandaryzowany rozmiar. Wynosi on 55 cm x 40 cm x 23 cm. Przy czym maksymalna dopuszczalna waga mieści się w granicach 10 kg. Jeżeli wybieracie się w dalszą podróż, to lepiej spakować się do dużej walizki. Do tego pamiętajcie, że powinna być wykonana z materiału wodoodpornego, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Przyda się także wysuwana, teleskopowa rączka. Tanie i dobre są choćby walizki z tworzywa ABS.