Skarby Costa Brava – poznajmy bliżej Palamos

Piękne wybrzeża oraz malownicze zatoki sprawiły, że Costa Brava jest jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych w Europie. W gronie tych miejscowości, na terenie których można spędzić ciekawe wczasy na hiszpańskim wybrzeżu, znalazło się miasto Palamos. Kusza miejskie atrakcje, do wypoczynku zachęca tu również wspaniałe wybrzeże. W jaki sposób można tu spędzić wolny czas?

Jakie atrakcje czekają na terenie Palamos na turystów?

Szukasz odpowiedniego miejsca na wakacje? A wziąłeś pod uwagę wypoczynek nad polskim Morzem Bałtyckim? Jeśli tak i wolisz jednak udać się za granicę kraju, to warto wybrać Palamos. Dlaczego? Palamos może się pochwalić przede wszystkim bardzo dobrym zagospodarowaniem. Dynamiczny rozwój turystyki na terenie Costa Brava sprawił, że na terenie tego miasta powstało wiele hoteli o wysokim poziomie usług. Większość z nich znajduje się w pobliżu plaż, dzięki czemu można tu spędzić komfortowe wczasy nad morzem. Palamos jest miejscem atrakcyjnym dla miłośników plażowania i kąpieli w morzu, jednak nie tylko na nich czekają tu ciekawe atrakcje. W tym mieście zachowała się również ciekawa starówka, której najcenniejszym skarbem jest gotycki kościół z XV wieku. Swym charakterem urzeka również miejscowy port, znany głównie z targów rybnych.

Skupiły się wokół niego liczne restauracje, które są wysoko cenione przez miłośników potraw rybnych oraz dań z owocami morza w roli głównej. Wyjątkową sławę zdobyły lokalne przysmaki z krewetek, których z pewnością warto skosztować w czasie pobytu na terenie Palamos. Inna atrakcją, której w czasie wizyty w tutejszym porcie nie można pominąć, jest interaktywna placówka muzealna. To Muzeum Rybołówstwa, którego zwiedzenie pozwala lepiej poznać codzienne życie oraz kulturę mieszkańców Costa Brava. Muzeum może się jednocześnie pochwalić zabytkowym żaglowcem z początków XX wieku, który do dziś służy dzielnie turystom. Wycieczkowe rejsy tą jednostką cieszą się ogromnym zainteresowaniem, są też szansą na spojrzenie na wybrzeże Palamos z nieco innej perspektywy.